Meriter

Meriter 2017

  • Uttagen att representera Sverige i European Youth Olympics i Ungern 2017
  • 1:a Lag-SM Damer med Fair Play TK
  • 1:a FS15 SvTf  Next Generation Cup(Kalle Anka cup)
  • Uttagen i Landslaget FS16 för Lag- EM kval i Rumänien
  • Semifinal FS16 Båstad Corem Open(Cajsa Henneman)
  • Kvartsfinal FD16 Båstad Corem Open(Vanessa)
  • 2: Regionfinal SEB Nextgeneration Jönköping, vidare till Sverigefinal
  • 2:a DS Majspelen Malmö
  • 1:a Guld i JSM inomhus FS16
  • Semifinal JSM FD16
  • 1:a i Lag-RM FS18 Växjö(Sissi Schmidt-Axelsson)
  • Kvartsfinal ITF Fair Play GD16
  • 1:a EuroFinans Cup Lugi FS16, DS
  • 1:a Wilson Cup Fair Play FS16, FD16

 

Meriter 2016

  • 4:a i Masters Svenska Juniortouren
  • 3:a i Svenska Junior Touren FS14 2016,
  • 1:a Guld i JSM FS14
  • 2:a Silver i JSM FD14 (Vanessa)
  • 1:a FS14 Höllviksspelen
  • 2:a FS14 Falkenberg Strandbadsspelen
  • 1:a FD14 Falkenberg Strandbadsspelen
  • 2:a FD14 Båstad Corem open
  • Uttagen i Landslaget FS14 för Lag- EM kval i Bulgarien
  • Kvartsfinal JSM Inomhus FS14(Maria Petrovic)
  • Semifinal JSM Inomhus FD14
  • Semifinal XL Bygg Open Tennis Europe FD14

Meriter 2015

  • 2 vunna Landslagsmatcher Alia Lex(Ger), Julia Mittendorf(Ger)
  • 1:a KM 2015 F15
  • 2:a Wilson Tour slutspelet FS14
  • 2:a Sparbanken Open DS Kristianstad
  • Uttagen i Landslaget FS13 mot Tyskland 5-8 november
  • 1:a FS14 Semi FD14 RM Skåne/Halland
  • Kvartsfinal FD14 JSM Växjö(Smilla Kjaergard)
  • 4:a i SEB Next Generation Sverigefinal  FS13
  • 3:a SEB Regionfinal, klar för Sverigefinal
  • Kvartsfinal Falköping Summer cup Tennis Europe(C.Henneman)
  • Semifinal FS14 Majspelen
  • 1:a FS18 Majspelen
  • 1:a IS Göta Open FS13
  • QF FS14-18 IS Göta Open(Hanna Schmidt-Axelsson)
  • 2:a FS15 Minikannan(Smilla Lindeskog)
  • Åttondel i FS14 och FD14 i SALK

Meriter 2014

  • Åttondel i FS14 och FD14 i SALK
  • 1:a Fair Play Cup FS12
  • 2:a KM FS13 Fair Play TK
  • Slutplacering i Wilson Junior Tour 2014 3:a i FS12
  • Slutplacering i SJT slutspelet 2014 7:a i FS12
  • Kvalificerad till Wilson Tour Slutspel Region Syd 2014  FS12 (1:a)
  • Kvalificerad till Svenska Juniortourens slutspel 2014 FS12 (5:a)
  • 1:a FS12 och 2:a FD12 RM Skåne/Halland ute
  • Kvartsfinal JSM FS12 ute (Vanessa Widell)
  • Semifinal KLTK Sommarspel FS12(Angelina Melki)
  • 2:a Strandbadsspelen Falkenberg  FS12(Vanessa Widell)
  • 10:a SEB Next Gen.Sverige Final FS13
  • Semifinal Corem Open FD12
  • Kvartsfinal Corem Open FS12
  • 3:a SEB Next gen. Zonfinal FS13, klar för Sverigefinal
  • 1:a Majspelen FS12 och FD12(Emilia Valentinsson)
  • Kvartsfinal JSM FS12(Nelly Mezan)
  • 1:a FS12 och FD12 RM Skåne/Halland
  • 2:a Ferrero cup Fair Play FS12(Emily Elde, Norge)
  • Semifinal FD12 Wilson open by Fair Play(Louise Wikander)
  • 2:a Näset Junior Open FS14(Terese Ekdahl)
  • Kvartsfinal Quality Open Tennis Europe FS12(Ella Haavisto, Finland)
  • Kvartsfinal SALK Open 2014 FS12(w.o)

 

Meriter 2013

  • 3:a Fair Play Cup FS12
  • 1:a Svedalaspelen FS12
  • 3:a i Wilson Tour Slutspel FS12
  • 3: i Wilson Junior Tour FS12 (8 st till slutspel)
  • 2:a RM Skåne/Halland FS12 Utomhus(Olivia Pezo)
  • 2:a RM Skåne/Halland FD12 Utomhus (Maja Radenkovic)
  • QF JSM FD12 (Maja Radenkovic)
  • 1:a Munkaspelen FS12
  • 3:a Skummeslövspelen FS12
  • 1:a Automobil Open FS12 Åhus
  • 1:a Strandbjörkspelen FS12 Växjö
  • 1:a SEB Next gen. Zon 8 FS12 Lomma-Bjärred
  • QF JSM FD12 (Klara Jonsson)
  • 2:a RM Skåne/Halland FD12(Maja Radenkovic)
  • QF RM Skåne/Halland FS12(Viktoria C)
  • 1:a FS12 Vårvinterslicen 2013
  • 3:a FD12 SALK Seat Open(semi, Klara Jonsson)

Meriter 2012

  • 1:a FS10 Fair Play Cup
  • 1:a FS10 Kronprinsen GUL Cup
  • Final Öresundsveckan(Tilda Loudd)
  • Final FS10 Höllviksspelen (Cissi Schmit-Axelsson)
  • Final FS11 Ystad Open(Maja Radenkovic)
  • 1:a ATL Eurofinans Open
  • Semi FS11 Majspelen(Olivia Pezo)
  • 1:a FD11 Majspelen Bellevue TK(Olivia Pezo)
  • Semifinal FS12 Åkarp Open(Terese Ekdahl)
  • Final FD12 Skånemästerskapen(m. Melis Yasar)
  • Kvartsfinal FS12 Skånemästerskapen(Melis Yasar)
  • 1:a FS10 Vårvinterslicen Lugi
  • 1:a FS10 Team Sportia Open Skanör
  • 1:a FS10 Varbergs Cup
  • 1:a FD12 Minikannan Bellevue
  • 1:a FS10 Minikannan Bellevue

Meriter 2011

  • 2:a FS10 ATL Euro Finans open (Viktoria Carlsten)
  • 1:a FS10 Eslövs Cup